Firmy coraz bardziej cenią chmurę, ale dużo jest jeszcze do zrobienia

Poznaj Power Cloud od Comarch!

POWER Cloud to redukcja i kontrola kosztów. Płać za to, czego używasz

Daniel Rembiszewski, Senior Systems Engineer w firmie Comarch komentuje wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Comarch S.A. przez ICAN Institute:

Badania wyraźnie potwierdziły, że rozwiązania chmurowe to technologia, którą coraz bardziej interesują się firmy. Dlatego z pewnością będziemy dalej rozwijać ten segment naszego portfolio.

Tylko niewielka część przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, czym jest cloud. Większość, zwłaszcza tych, które używają starszej generacji serwerów IBM Power, o takich rozwiązaniach mogła nawet nie słyszeć. Jestem pewien, że gdyby poznali możliwości chmury byliby nią zainteresowani, bo rozwiązanie to pozwala m.in. na znaczące ograniczenie kosztów utrzymania działów IT. To szczególnie ważne przy starszych generacjach urządzeń, których support jest po prostu bardzo drogi.

Tymczasem wdrożenie rozwiązań chmurowych nie jest trudne i przy pomocy specjalistów, oczywiście po gruntownym przygotowaniu, można zrobić to bardzo sprawnie. Comarch oferuje kompletną usługę migracji, ale możemy wesprzeć też firmy tylko w wybranym obszarze. Wiele zależy od tego, jakie doświadczenie i kompetencję mają pracownicy danego przedsiębiorstwa oraz o jak dużym i skomplikowanym środowisku mówimy. 

Biorąc pod uwagę wyniki ankiety postaramy się też jeszcze bardziej uwidocznić ofertę dotyczącą SAP HANA, ponieważ zainteresowanie tym systemem jest duże. W naszej ofercie znajduje się już usługa Comarch POWER Cloud, będąca gotowym do użycia rozwiązaniem zbudowanym na platformie IBM POWER Systems, które pozwala m.in. na prostsze wdrożenie SAP HANA. Z pewnością postaramy się bardziej ją rozpowszechnić, bo to bardzo dobre i wygodne dla firm rozwiązanie.

Dowiedz się

jakie rozwiązania będą odpowiednie dla Twojej firmy

White Paper przygotowali eksperci