Firmy przepłacają za serwisowanie starszych maszyn

Poznaj Power Cloud od Comarch!

POWER Cloud to redukcja i kontrola kosztów. Płać za to, czego używasz

Jacek Bednarek, IBM Power Systems & Storage Specialist w firmie Comarch komentuje wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Comarch S.A. przez ICAN Institute:

W wynikach badań zaskoczyło mnie to, że nadal spor firm używa serwerów IBM Power, które nie są już supportowane (Power 4 – 6). Myślę, że w dużej mierze wzięło się to z tego, że w przeszłości uruchamiane były na nich aplikacje tworzone przez firmy, których być może już nawet nie ma na rynku. W efekcie nikt nie jest pewien, czy aplikacja zadziała poprawnie na wyższej wersji serwera. Do tego dochodzi też brak specjalistów potrafiących wdrażać nowoczesne rozwiązania, a skutek jest taki, że firmy wolą przepłacać za serwisowanie starszych maszyn, niż przejść na nowe szybsze i tańsze w eksploatacji.

Spróbujemy bardziej dotrzeć do klientów, którzy mają starsze urządzenia, żeby pomóc im w migracji do chmury. Dzięki użyciu pośrednich serwerów możemy w ramach jednego projektu przenieść system w chmurę i jednocześnie podnieść jego wersję.

Zaskakująco duża liczba starszych maszyn powiązana jest też częściowo z ponadprzeciętną lojalnością użytkowników platformy IBM Power, co także jasno wykazały te badania. Klienci, którzy mieli styczność z hardware’em IBM wiedzą, że są to systemy niezawodne o rekordowo wysokiej dostępności, czym zdecydowanie wyróżniają się na rynku. Dodatkowo utrzymanie platformy IBM Power jest w dłuższej perspektywie dużo tańsze niż w przypadku serwerów x86 i ich późniejszej rozbudowy. To jest wyróżnik hardware IBM.

Dowiedz się

jakie rozwiązania będą odpowiednie dla Twojej firmy

White Paper przygotowali eksperci