IBM Power Systems - Sprawdzony sprzęt to podstawa bezpiecznej i wydanej chmury

Poznaj Power Cloud od Comarch!

POWER Cloud to redukcja i kontrola kosztów. Płać za to, czego używasz

Narzędzie POWER Cloud zbudowane jest na platformie IBM Power Systems, której szybkość i wydajność pozwala sprostać wyzwaniom stawianym nawet przez największe firmy na rynku.

– Aby gwarantować możliwie najszybsze przetwarzanie i analizę danych, potrzebujemy odpowiedniej mocy obliczeniowej, którą jesteśmy w stanie uzyskać tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu procesorów Power 9, które obecnie są najwydajniejszymi procesorami na rynku i nie bez powodu zostały na nich zbudowane dwa najszybsze w tej chwili komputery świata. Oprócz tego, w celu zyskania jak największej ilości dostępnych operacji I/O, wykorzystujemy bardzo wydajne macierze dyskowe IBM oparte na technologie Flash. Dysponujemy też bardzo szybkimi łączami i najwyższej klasy rozwiązaniami kopii zapasowych, w tym klasycznymi napędami taśmowymi, ale korzystamy również z rozwiązań takich jak VTL, czyli z wirtualnych bibliotek taśmowych. Bardzo ważna jest też redundancja na poszczególnych elementach wchodzących w skład infrastruktury Power Cloud. To najważniejsze cechy infrastruktury, które mają wpływ na wydajną i bezpieczną chmurę – tłumaczy Jacek Bednarek.

IBM Power Systems to serwery korporacyjne, których innowacyjna infrastruktura dodaje szybkości platformom sprzętowym. Serwery IBM w badaniu ITIC 2017-2018 Global Server Hardware po raz 10 z rzędu zostały uznane za najlepsze serwery klasy korporacyjnej. Zapewniają największą, bo sięgającą 99,9996% dostępność (2,1 min nieplanowanego przestoju rocznie na serwer), ze wszystkich platform dla systemu Linux innych niż rozwiązania mainframe.

Serwery IBM Power Systems są wyposażone w zabezpieczenia we wszystkich warstwach stosu — od procesora przez systemy i oprogramowanie wbudowane po system operacyjny i hiperwizor. Ponieważ układ scalony wyposażono w mechanizm szyfrowania z akceleracją, dane są chronione zarówno w spoczynku, jak i podczas przesyłania.

POWER9 to najnowszy model w rodzinie procesorów POWER, zapewniający szybkość nawet 1,5 raza większą niż poprzednik. Jego rewolucyjna architektura zbudowana na fundamencie standardów otwartych charakteryzuje się zwiększoną przepustowością i bogactwem opcji przydatnych w różnych zastosowaniach obliczeniowych. Dlatego stanowi idealny fundament dla najbardziej zaawansowanych aplikacji. POWER9 to procesor stworzony od podstaw do intensywnej pracy na danych — jedyna taka jednostka z supernowoczesnym podsystemem we/wy obejmującym interfejsy NVIDIA NVLink nowej generacji, PCIe Gen4 i OpenCAPI.

Najważniejsze cechy POWER9 to:

9.5x wyższa maks. przepustowość we/wy w porównaniu z x86,
2x wyższa wydajność rdzeni w porównaniu z x86,
2.6x więcej obsługiwanej pamięci RAM w porównaniu z x86,
1.8x większa przepustowość pamięci w porównaniu z x86.

Dowiedz się

jakie rozwiązania będą odpowiednie dla Twojej firmy

White Paper przygotowali eksperci