Pobierz bezpłatny white paper

Poznaj Power Cloud od Comarch

 

Płać za to, czego używasz! POWER Cloud to redukcja i kontrola kosztów.
Pobierz poradnik i dowiedz się więcej:

Elastyczne rozwiązania i umiejętność szybkiego dostosowywania się do wyzwań biznesowych to współcześnie filary sukcesu każdej firmy, bez względu na wielkość czy branżę. Niestety w przypadku infrastruktury informatycznej szybkie i duże zmiany mogą być bardzo kosztowne. POWER Cloud to najlepsze rozwiązanie dla firm, które chcą zwiększyć swoje zasoby IT, a co za tym idzie możliwości biznesowe, ale nie wiedzą, jak zrobić to efektywnie i ekonomicznie. To narzędzie firmy Comarch, dzięki pracy na najwyższej jakości serwerach IBM POWER, gwarantuje elastyczną, bezpieczną i wygodną rozbudowę zaplecza IT w środowisku chmurowym.

Do 2020 roku ponad 90 proc. dużych przedsiębiorstw będzie korzystać z wielu usług i platform chmurowych – szacują eksperci IDC Predictions. Najnowszy raport Instytutu IBM for Business Value podaje natomiast, że chociaż 85% firm działa w środowisku wielochmurowym, tylko w 38% z nich wdrożono procedury i narzędzia do obsługi takiego środowiska. A według badania przeprowadzonego przez Ovum, mimo że 20% procesów biznesowych przeniesiono już do chmury, 80% aplikacji najważniejszych dla misji firmy i danych wrażliwych wciąż obsługuje się w lokalnych centrach danych ze względu na wymagania wydajnościowe i obowiązujące regulacje. Te dane jednoznacznie wskazują, że technologia chmurowa dla biznesu będzie coraz ważniejsza. Rzecz jednak w tym, aby korzystać z niej w sposób bezpieczny i wygodny, a jednocześnie opłacalny.

Systemy IBM POWER wykorzystywane są przez duże przedsiębiorstwa i korporacje do przetwarzania i analizy ogromnych ilości danych, uczenia maszynowego czy rozwiązań opartych na AI. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka dostępność, bezpieczeństwo i niezawodność, wykorzystywane są serwery POWER.

Narzędzie POWER Cloud firmy Comarch służy do budowy chmur, na których firmy mogą uruchamiać swoje systemy technologii POWER (IBMi, AIX, Linux) albo przechowywać dane. Zyskują tym samym moc obliczeniową i zasoby dyskowe, nie kupując urządzeń, a jedynie usługę. Dzięki bezpiecznej platformie, której podstawą są serwery IBM Power Systems, i wydajnemu wykorzystaniu istniejących zasobów informatycznych, POWER Cloud umożliwia organizacjom radzenie sobie z szybko zmieniającymi się warunkami biznesowym.

– Jeżeli firma chce przyspieszyć procesy biznesowe albo potrzebuje nowego miejsca na bezpieczne przechowywanie danych, ale nie chce inwestować w często bardzo drogie urządzenia do tego służące, może skorzystać z naszego rozwiązania, czyli kupić dostęp do chmury wraz z niezbędnymi usługami dodatkowymi. To znacznie tańsze i szybsze rozwiązanie, a dzięki temu, że oparte na serwerach IBM Power Systems, jednocześnie bezpieczne i pewne. Dodatkowo firma zyskuje wsparcie ekspertów Comarch, dzięki czemu nie musi martwić się o utrzymanie i zatrudnienie swoich specjalistów, może liczyć na pomoc naszych ekspertów przez 24h/7dni w tygodniu. – tłumaczy Jacek Bednarek, IBM Power Systems & Storage Specialist w firmie Comarch.

Comarch POWER Cloud to gotowe do użycia rozwiązanie zbudowane na platformie IBM Power Systems o nazwie Power Virtualization Center (PowerVC). Comarch gwarantuje wszystkie zalety, jakie dają rozwiązania w chmurze, wraz z wsparciem ekspertów i szerokim portfolio usług. Możliwości POWER Cloud pozwalają przedsiębiorstwu lub dostawcy usług na dowolne konfigurowanie i uruchomienia ich własnej chmury obliczeniowej i infrastruktury pamięci masowej.
Jedną z podstawowych zalet tego rozwiązania jest redukcja i kontrola kosztów zgodnie z zasadą płać za to, czego używasz. – Dobrej klasy serwery i pamięci masowe to bardzo drogi sprzęt i nie każdą firmę na niego stać. Dużo łatwiej jest zakupić u nas moc jednego procesora czy 20 gigabajtów pamięci dodatkowej albo dodatkowe miejsce na macierzy dyskowej. Skala oszczędności zależy od wielu czynników, ale według naszych szacunków redukcja kosztów w przypadku przeniesieniu systemu do chmury może być na poziomie 30 – 40 procent – tłumaczy Jacek Bednarek z Comarch. I dodaje, że chodzi nie tylko o sam zakup sprzętu, ale też o koszt jego obsługi przez wykwalifikowanych inżynierów, a także koszt obsługi data center oraz zabezpieczeń sieciowych i systemowych. – To wszystko przestaje interesować klienta, który skorzysta z POWER Cloud, bo całym zapleczem sprzętowym i programowym zajmuje się Comarch. I, co bardzo ważne, klient ma pewność, że korzysta z chmury działającej na niezawodnym i bardzo wydajnym sprzęcie czyli serwerach IBM POWER Systems, pamięciach masowych IBM i bardzo szybkich procesorach POWER9 – tłumaczy Jacek Bednarek. Jest to sposób nie tylko na oszczędności, ale też na szybką i elastyczną odpowiedź na wyzwania biznesowe.

Dowiedz się

jakie rozwiązania będą odpowiednie dla Twojej firmy

White Paper przygotowali eksperci