power cloud - przeczytaj porady ekspertów Comarch

Dobra chmura, czyli jaka? O czym pamiętać, wybierając dostawcę rozwiązań chmurowych

Decyzja o wyborze dostawcy usług chmurowych wpływa nie tylko na szybkość pracy systemu po przeniesieniu, ale także na jego bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby był to podmiot dysponujący zarówno odpowiednim zapleczem sprzętowym jak i ludzkim.

Dynamiczne skalowanie systemów bez przerw serwisowych

Utrzymywanie systemu informatycznego firmy w chmurze pozwala dynamicznie zmieniać posiadane zasoby. Dzięki temu nie trzeba kupować zbyt wiele sprzętu, który może nigdy nie być wykorzystany, a z drugiej strony nie ma groźby, że w przypadku zintensyfikowanych działań biznesowych zabraknie mocy obliczeniowej lub miejsca na dyskach.

Sposoby i etapy migracji systemów do chmury

Jednak aby przenieść swoje rozwiązania do chmury, trzeba najpierw dobrze zaplanować proces migracji i wybrać jego najlepszy wariant. Między innymi takie usługi świadczą inżynierowie firmy Comarch, specjalizującej się w zaawansowanych systemach IT i rozwiązanych cloudowych opartych na infrastrukturze IBM.

Testy funkcjonalności na sklonowanej w chmurze instancji systemu

Tworzenie nowych aplikacji i dodawanie funkcjonalności za każdym razem wymaga przeprowadzenia testów sprawdzających, czy zmiana nie będzie miała złego wpływu na całe środowisko. Aby zrobić to bezpiecznie i wygodnie, testy należy przeprowadzić na wydzielonej części systemu.

Jaka chmura jest dla Ciebie?

Jeżeli ktoś decyduje się na zakup u nas rozwiązania chmurowego i chce zbudować kilka systemów, które mają mieć konkretną moc obliczeniową, konkretną ilość miejsca na dane i ilość pamięci RAM, to nie ma znaczenia, jaki rodzaj chmury to będzie.

Bezpieczeństwo danych w chmurze

Bez względu na to, jaki rodzaj usługi chmurowej wybierze klient, może być pewien, że jego dane będą na niej solidnie zabezpieczone. Podstawą bezpiecznej sieci jest wysokiej klasy sprzęt, który posiada Comarch, oraz obsługujący go specjaliści.

Jak wykorzystać potencjał Power Cloud

Przy przeniesieniu całego rozwiązania najczęściej oferujemy pakiet dodatkowych usług, dzięki czemu możemy wykonywać aktualizacje oraz podnosić wersje systemów, zajmujemy się m.in. instalacją poprawek, administracją systemami, monitorowaniem bezpieczeństwa na systemie czy kopiami bezpieczeństwa w modelu Managed Services. 

IBM Power Systems - sprawdzony sprzęt to podstawa bezpiecznej i wydanej chmury

Narzędzie POWER Cloud zbudowane jest na platformie IBM Power Systems, której szybkość i wydajność pozwala sprostać wyzwaniom stawianym nawet przez największe firmy na rynku. Serwery IBM w badaniu ITIC 2017-2018 Global Server Hardware po raz 10 z rzędu zostały uznane za najlepsze serwery klasy korporacyjne.

Jak wygląda wdrożenie Power Cloud?

Każde wdrożenie POWER Cloud poprzedza analiza możliwości i spodziewanych w danej firmie korzyści. Natomiast samo przeniesienie systemu i uruchomienie go w chmurze w dużym stopniu zależy od architektury rozwiązań stosowanych u klienta.

Eksperci Comarch

Co najbardziej chwalą sobie klienci Comarch, którzy zdecydowali się na POWER Cloud? Jacek Bednarek przyznaje, że najczęściej jest to szybkość działania systemu. Ale drugim czynnikiem, na który także zwracają uwagę, jest fachowa pomoc i dostępność ekspertów.

Dowiedz się

jakie rozwiązania będą odpowiednie dla Twojej firmy

White Paper przygotowali eksperci